SEO
Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu reklamsız yani ücret ödenmeden gösterilen arama sonuçlarında görünürlüğün sağlanması anlamına gelir. Çoğu zaman da doğal ya da organik arama sonuçlarında görünmesi anlamında da kullanılmaktadır. SEO (ingilizce olarak search engine optimisation) olarak telaffuz edildiği de olur. SEO da başarılı bir web sitesi doğal olarak, arama sonuçlarında daha önde görünür. Daha önce görünen web sitesi, daha fazla ziyaretçi alır, dönüşüm stratejisi doğru konumlanmışsa bu ziyaretçiler o firma / kuruluş için daha fazla müşteri demek anlamına gelir. SEO resim araması, yerel arama sonuçları, video aramaları, akademik aramaları, hatta haber aramalarını hedefleyebilir.İŞİNİZİ BİR ÜST AŞAMAYA TAŞIYIN

İş’te Dijital SEO olarak bir şirketin arama sonuçlarında sıralamasının değişmesi, o siteyi ziyaret eden ziyaretçi sayısının artması anlamına gelmektedir. Uzman ekibimiz, firmanızın ihtiyaçlarını anlayarak, rekabetçi pazar ortamında en ileri seviyede aksiyonları alabilecek gerekli donanıma sahiptir.Web Sitesi Analizi

Adım adım ilerlersek, web sitenizin hangi anahtar kelimeler aracılığı ile arama motorları ile daha efektif iletişim kurduğunu anlarız. En öncelikli amacımız, web sitesinin ziyaretçi sayısının artırılması, daha yüksek dönüşüm oranlarının sağlanarak satış oranlarının artırılmasıdır.


Site-içi ve Site-dışı Optimizasyon

On-page optimizasyonun amacı web sayfanızın anahtar kelimelerinize göre dizayn edilmesidir. Arama motorlarının sizi hangi anahtar kelimelerde bulması gerektiğini, bu alt yapınız arama motorlarına doğru bir şekilde iletmesi gereklidir. Aram motoru eğitilebilir bir robottur, insan değil. O halde siz de kanıtlanmış başarı adımlarımızı uygulayarak arama motorlarını eğitilmesini, potansiyel müşterinin spesifik bir konuda arama motorlarında yaptığı aramalarda sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.
NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Bir SEO (arama motoru optimizasyonu) projesine başlamadan önce, etkili bir SEO çalışmasının süreçlerini iyi anlamalıyız.


ANAHTAR KELİME ANALİZİ

Anahtar kelime yoğunluğu size anahtar kelimenizin hangi sıklıkla yer aldığını anlatır. Anahtar kelime sayısı / toplam kelime sayısı olarak da ifade edilir.

SİTE İÇİ OPTİMİZASYON

Site içi optimizasyon arama sıralamasının iyileştirİlebilmesi için direkt olarak web sitesi üzerinden ölçülebilen metrikleri söyler.

LINK YAPILANDIRMA

SEO alanında link yapılandırma başka sitelerden direkt olarak web sitenize yönlenen linklerin kalitesinin ve sayısının artırılması anlamına gelmektedir.

RAPORLAMA VE ANALİZ

SEO çalışmamız içerik, link yapısı, sosyal medya emeği ve güven gibi bir çok çarpandan oluşmaktadır.
6x
Anahtar Kelime Sıralamasında Artış


398%
Organik Trafikte Artış


10%
Top 10 Aramalarda Artış


129%
Sitede Kalma Süresinde Artış


SEO NEDEN YARARLI BİR ÇALIŞMADIR?


Sıralamanın Önemi

Web sitelerinin %85'i trafiklerini arama motorları üzerinden almaktadır.


ARAMA MOTORU KULLANIMI

Internet kullanıcılarının %96'sı web sitesi aramalarını bilinen arama motorları ile yapmaktadır. (Google, Bing, Yahoo, AOL)

Etkili Strateji

SEO çalışması sizi potansiyel müşterinizin aradığı kelimelerde karşısına çıkmanızı sağlar.


17.5 Milyar Arama

Ocak 2016'da, dünyada 17.5 milyar arama yapıldı.

Müşteri Getirir

SEO çalışması ve SEO dostu web tasarımı müşteri getirir.


Müşteri Algısı

Müşteri nazarında daha üst sıralarda yer alan web siteleri daha fazla tercih edilmektedir.